Média

Zde naleznete tiskové zprávy a aktuality.
Pokud potřebujete upřesnění nebo další informace, využijte tento kontakt:

Natalie Sedláčková

Ogilvy Public Relations
Přívozní 2a, 170 00 Praha 7
Telefon: 221 998 407
Mobil: 736 514 279
Email: natalie.sedlackova@ogilvy.com

 

Tiskové zprávy

 

Vysoké teploty, pobyt na přímém slunci a přemíra alkoholu: pozor na festivalovou „trojkombinaci“

 

Praha, 13. července 2016 – Na letních hudebních festivalech platí více než jinde rada „Pij s rozumem“. Týká se zejména příležitostných konzumentů alkoholu, kteří neumí odhadnout jeho účinky.  Zkazit si festival, na který se člověk těší celý rok, a zmeškat hlavní hvězdy kvůli dehydrataci, úžehu nebo zkrátka tím, že je člověku zle, určitě není to pravé.    

» Zobrazit celý článek

 

„Než vypiješ alkohol, použij svůj rozum,“ učí se děti na školách

Praha, 28. ledna 2016 – S alkoholem má v České republice zkušenost až 83 % dětí ve věku 11 až 15 let, jak vyplývá z průzkumu fóra Pij s rozumem. Odborníci se shodují, že na vině je především nedostatečná prevence

» Zobrazit celý článek

Téměř ¾ Čechů se v zimě zahřívají alkoholem

Praha, 14. ledna 2016 – Představa, že vás v zimní vánici na hřebenech hor zachrání legendární bernardýn se soudkem rumu pod krkem, je pěkná. Je to ale pohádka. Pokud by vás promrzlé našel, v tom soudku byl by opravdu rum a vy z něj notně upili, pak by dost možná o žádnou záchranu nešlo. Naopak. Zůstali byste na místě. Pravděpodobně navždy.

» Zobrazit celý článek

 

Opilost na vánočním večírku může skončit ztrátou respektu v očích podřízených

Praha, 15. prosince 2015 – Prosinec v profesním životě znamená zvýšenou zátěž před uzávěrkou roku a zároveň příjemné období firemních večírků a neformálních setkání. U skleničky alkoholu se z kolegů stávají kamarádi – do chvíle, než se to s alkoholem přežene.

» Zobrazit celý článek

 

Prosincové svátky si lidé spojují i s alkoholem, děti nevyjímaje

Praha, 1. prosince 2015 – Nikdy jindy v průběhu roku Češi nespotřebují alkoholu tolik, jako o svátcích v posledním měsíci roku. Začíná to Mikulášem, pokračuje Vánoci a vrcholí Silvestrem. Ke společenskému životu dospělých sklenka alkoholu zkrátka patří. Často se ale na její dno, bohužel, podívají i děti.

» Zobrazit celý článek

 

Přípitek na rodinné oslavě? NE, ještě ti nebylo osmnáct!

Praha, 15. října 2015– Konzumace alkoholu dětmi a mladistvými je v České republice dlouhodobě vysoká. Podle odborníků je na vině především nedostatečná prevence v oblasti rizik spojených s pitím alkoholu u dětí, a to primárně ze strany rodičů.

» Zobrazit celý článek

 

Přes 70 % mladistvých oslaví vysvědčení alkoholem

Praha, 26. června 2015– Koncem školního roku se pravidelně objevuje mnoho informací o podnapilých dětech a mladistvých. Z výsledků ankety sdružení Fórum Pij s rozumem vyplývá, že 72 % chlapců ve věku 15–17 let a přes 68 % dívek stejného věku má v úmyslu během oslav vysvědčení pít alkohol.
» Zobrazit celý článek

 

Třetina rodičů podceňuje vysvětlování rizik pití alkoholu u svých dětí

Praha, 9. června 2015 – Na 32 % rodičů podceňuje prevenci rizikového pití alkoholu u svých dětí a pouze 51 % z nich si je jistých, že jejich děti alkohol pravidelně nepijí. Podle průzkumu sdružení Fórum Pij s rozumem se totiž rodiče s dětmi vůbec o nebezpečí zneužití alkoholu nebaví, nebo příliš spoléhají na to, že se děti dozvědí o všech rizicích ve škole.
» Zobrazit celý článek

 

65 % jedenáctiletých dětí už někdy ochutnalo alkohol. Prevence je stále nedostatečná, tvrdí odborníci

Praha, 8. října 2014 – Rodiče a školy stále podceňují prevenci pití alkoholu u dětí. Podle výsledků ankety realizované Fórem Pijte s rozumem má s pitím alkoholu zkušenost už 83 % dětí ve věku 11–15 let. Ve skupině jedenáctiletých ochutnalo alkohol dokonce přes 65 % dětí.
» Zobrazit celý článek

 
Nejnovější články